• CZYTAJ

• W ramach akcji "Książka dla przedszkolaka" w roku szkolnym 2013/2014 w oddziale przedszkolnym a także w klasie I realizowany był autorski program edukacji czytelniczej pt.: "Franklin mój dobry przyjaciel".  Autorką programu jest pani Anna Frączek-bibliotekarka w naszej szkole.

Głównym celem programu jest zachęcenie dzieci i rodziców do sięgania po książki. Towarzyszą mu dodatkowe cele takie jak: propagowanie czytelnictwa, kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, zdobywanie wiedzy i wzbogacenie słownictwa. Program będzie realizowany w roku szkolnym 2014/2015

Bajkowa Kraina- taka nazwę nosi kącik wymiany książek dla przedszkolaków. Maluchy mają wyznaczony specjalny kącik na korytarzu przy wejściu do budynku szkolnego. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Książki wędrują z rąk do rąk. Codziennie rodzice wraz ze swoimi pociechami wybierają spośród wielu tytułów coś odpowiedniego dla siebie. Książek tez przybywa z dnia na dzień, a pomagają nam w tym uczniowie naszej szkoły, którzy oddają w dobre ręce swoje "wyczytane" książeczki.

Przedszkolaki zaraziły się czytelnictwem, a rodzice maja okazję spędzić trochę więcej czasu ze swoimi pociechami, rozbudzając tym samym ich ciekawość świata, poszerzając słownictwo,  a także pobudzając do twórczego myślenia.

Współpracujemy z Gminną Biblioteką Publiczną w Pawłowiczkach- http://gbp-pawlowiczki.wbp.opole.pl